Andrzej Małkowski

autor: Aleksander Kamiński

Nowe wydanie wspaniałej opowieści Aleksandra Kamińskiego o twórcy polskiego harcerstwa - Andrzeju Małkowskim.

Okładka Rejs niepodległości

autor: Tomasz Maracewicz

Dziennik podróży "Darem Młodzieży" wokół globu.

Narzędziownik drużynowewgo

autor: hm. Marek Gajdziński, ilustracje: Dariusz Grochal

Nowa książka Marka Gajdzińskiego stanowi kompendium wiedzy na temat metodyki harcerskiej i podstawowych narzędzi metodycznych takich jak stopnie, sprawności i system zastępowy.  

Młodość przeżywa się raz

Gawędy o wychowaniu i historii

autor: Stanisław Broniewski „Orsza”

Zestaw tekstów i wypowiedzi Stanisława Broniewskiego „Orsza”, byłego naczelnika Szarych Szeregów (1915-2000) dotyczących wychowania i historii. 

Harcerski System Wychowania (wyd.5)

autor: hm. Marek Gajdziński, projekt okładki: Dariusz Grochal

Książka Marka Gajdzińskiego, po ponad 10 latach od pierwszego wydania, należy do ścisłego kanonu literatury harcerskiej i jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce zrozumieć, jak działa harcerska metoda wychowawcza.

Golgota narodów (wyd.2)

Opowieść o życiu w łagrach i ucieczce z Workuty

autor: Jerzy Gajdziński

"Golgota narodów" to przejmujące, zbeletryzowane wspomnienia Polaka, który w 1940 roku, mając zaledwie 15 lat, w drodze do formującego się we Francji Wojska Polskiego wpadł w ręce NKWD przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy rumuńskiej, w wyniku czego spędził ponad ponad 6 lat w różnych koloniach karnych dla nieletnich, więzieniach i łagrach na terenie ZSRR. Jego gehennę zakończyła rzecz uznawana za niemożliwą do dokonania – udana ucieczka z Workuty. Książka zaskakuje niezwykle plastycznym, niemal fotograficznym, opisem życia w sowieckich obozach koncentracyjnych i – jednocześnie – ukazuje ogrom cierpień zadanych milionom niewinnych ludzi przez zbrodniczy system komunistyczny. Nie jest to jednak sucha i monotonna relacja. Akcja toczy się szybko i ma swoją dramaturgię. Jednocześnie Autor przybliża Czytelnikowi historyczne i polityczne tło zjawisk i wydarzeń, których ofiarą padli nie tylko Polacy, ale wszystkie narody zamieszkujące ogromne obszary Europy i Azji „uszczęśliwione dobrodziejstwami” rewolucji socjalistycznej i władzy Stalina.

Fundacja Harcerstwa Jakobstaf!  © 2019 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone