Symbole naszych marzeń

autor: Tomasz Maracewicz

Stulecie polskich żaglowców 1921-2021. Opowieść o statkach i kapitanach od pierwszych podróży „Lwowa” aż po żeglugę „w czasach zarazy”.

Lord Cotbury Harcmistrz RP Stanisław Sedlaczek

autorzy: Marian Miszczuk

Staraniem ZHR i ArchiwumHarcerskie.pl udało się zakończyć prace nad monumentalną biografią jednego z najwybitniejszych instruktorów harcerskich w historii – Stanisławie Sedlaczku.

Ekspedycja pierwszego Polaka automobilem dookoła świata 1926-1928

NOWOŚĆ!

autorzy: hm. Marek Kamecki, ilustracje: Zofia Zabrzeska, projekt okładki: Dariusz Grochal

„Puszczański obóz, mały, zatopiony w leśnej głuszy, skupiający w braterskiej wspólnocie kolegów – druhów – braci, gdzie chłopcy budują sobie wszystko sami, sami gotują, sami decydują o większości tego, co się dzieje, gdzie większość czasu biega się po lesie i to na bosaka, a bardziej doświadczeni puszczanie samotnie spędzają czas w leśnych ostępach, może i powinien wstrząsnąć młodym człowiekiem. Dopiero taki obóz może być przeżyciem!”.

Ekspedycja pierwszego Polaka automobilem dookoła świata 1926-1928

PODRĘCZNIK DLA DRUŻYNOWYCH 
autorzy: hm. Tomasz Maracewicz, hm. Wiktor Maracewicz, ilustracje: hm. Dariusz Grochal

Wielka Gra Wodzów to kolejny tom opowieści o dobrym prowadzeniu drużyny harcerskiej, kontynuacja historii rozpoczętej podręcznikiem dla zastępowych Harcerstwo to Gra! Mnóstwo praktycznie i przystępnie podanej wiedzy, niezbędnej dla każdego Wodza z granatowym sznurem i kandydata przygotowującego się do tej roli.

Ekspedycja pierwszego Polaka automobilem dookoła świata 1926-1928

autorzy: Dorota i Dariusz Grochalowie

Książka została wydana pod patronatem ArchiwumHarcerskie.pl, którego właścicielem i operatorem jest Fundacja Jakobstaf!

Jest to pasjonujący reportaż historyczny o pierwszej polskiej wyprawie samochodowej dookoła świata, harcerza Jerzego Jelińskiego.

Golgota narodów

Opowieść o życiu w łagrach i ucieczce z Workuty

autor: Jerzy Gajdziński

"Golgota narodów" to przejmujące, publikowane po raz pierwszy, zbeletryzowane wspomnienia Polaka, który w wieku 15 lat wpadł w ręce NKWD przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy rumuńskiej, w wyniku czego spędził ponad 6 lat w różnych więzieniach i łagrach na terenie ZSRR. Jego gehennę zakończyła rzecz uznawana za niemożliwą do dokonania – udana ucieczka z Workuty. Książka zaskakuje niezwykle plastycznym, niemal fotograficznym, opisem życia w sowieckich obozach koncentracyjnych i – jednocześnie – ukazuje ogrom cierpień zadanych milionom niewinnych ludzi przez zbrodniczy system komunistyczny. Nie jest to jednak sucha i monotonna relacja. Akcja toczy się szybko i ma swoją dramaturgię. Jednocześnie Autor przybliża Czytelnikowi historyczne i polityczne tło zjawisk i wydarzeń, których ofiarą padli nie tylko Polacy, ale wszystkie narody zamieszkujące ogromne obszary Europy i Azji „uszczęśliwione dobrodziejstwami” rewolucji socjalistycznej i władzy Stalina.

Fundacja Harcerstwa Jakobstaf!  © 2019 - 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone