Obóz harcerzy

autorzy: hm. Marek Kamecki, ilustracje: Zofia Zabrzeska, projekt okładki: Dariusz Grochal

„Puszczański obóz, mały, zatopiony w leśnej głuszy, skupiający w braterskiej wspólnocie kolegów – druhów – braci, gdzie chłopcy budują sobie wszystko sami, sami gotują, sami decydują o większości tego, co się dzieje, gdzie większość czasu biega się po lesie i to na bosaka, a bardziej doświadczeni puszczanie samotnie spędzają czas w leśnych ostępach, może i powinien wstrząsnąć młodym człowiekiem. Dopiero taki obóz może być przeżyciem!”.

 Marek Kamecki, harcmistrz, to wieloletni drużynowy 130 Wrocławskiej Drużyny Harcerzy „Skaut” im A. Małkowskiego, pierwszy szef Centralnej Szkoły Instruktorskiej Głównej Kwatery Harcerzy ZHR oraz autor znanego i wielokrotnie wznawianego podręcznika pt. Stosowanie metody harcerskiej w drużynie harcerzy.

 W swojej nowej książce autor przekazuje nam swoje wieloletnie doświadczenia i przemyślenia dotyczące organizacji małych obozów drużyn. Jak zawsze u Kameckiego jest z pasją, ciekawie, odkrywczo i bezkompromisowo. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich instruktorów prowadzących obozy harcerskie.

Tabele wspomniane w książce do pobrania

W formacie XLS (MS Excel)

PATRONAT

Partner wydania: Składnica Harcerska Siedem Gór (siedemgor.pl)

Zakup przez Allegro

Wydanie 1

ISBN 978-83-955329-9-3
Fundacja Jakobstaf! Warszawa 2021
Oprawa zintegrowana, stron 328, 17x12 cm

Przykładowe strony

Kliknij na dowolny obrazek aby wyświetlić galerię.