Wielka gra wodzów

PODRĘCZNIK DLA DRUŻYNOWYCH 
autorzy: hm. Tomasz Maracewicz, hm. Wiktor Maracewicz, ilustracje: hm. Dariusz Grochal

Wielka Gra Wodzów to kolejny tom opowieści o dobrym prowadzeniu drużyny harcerskiej, kontynuacja historii rozpoczętej podręcznikiem dla zastępowych Harcerstwo to Gra! Mnóstwo praktycznie i przystępnie podanej wiedzy, niezbędnej dla każdego Wodza z granatowym sznurem i kandydata przygotowującego się do tej roli.

Ze wstępu:

Drużynowy to jest taki zastępowy, który „dorósł”, ale nie „wyrósł”, który dzięki zaskakującemu zbiegowi okoliczności zaczął spoglądać na harcerstwo od tej innej, chciałoby się powiedzieć – poważniejszej strony. Zaczął spoglądać i ponownie się nim zachwycił. Odkrył, że te wszystkie harcerskie gry na zbiórkach zastępów to właściwie jedna gra. Wielka Gra. Gra, w której on może zostać wodzem. Dobrze wiecie, że jest to naprawdę wspaniałe doznanie. Chcielibyśmy wam w tej drodze towarzyszyć,
a w razie wątpliwości – objaśnić jej główne zasady.

A są one właściwie proste i oczywiste. I pewnie dlatego tak często trzeba je powtarzać, bo człowiek ma dziwną tendencję, że szybko przestaje zwracać uwagę na coś, co jest jasne i oczywiste.
Wierzymy, że poprzez nasz podręcznik będziemy w stanie służyć wam pomocą i podpowiedzią w podstawowych kwestiach i problemach, na które możecie się natknąć, rozpoczynając prowadzenie drużyny harcerskiej. Liczymy, że także później, gdy będziecie już starymi wyjadaczami, zechcecie do niej powrócić, żeby coś sobie przypomnieć albo wręcz podyskutować z nią. Ufamy, że tak będzie.

Zatem… do dzieła!

Proponowany przez autorów wzór książki pracy drużyny do pobrania

W formacie DOCXw formacie PDF

PATRONAT

Patron medialny: Azymut - Niezależne Pismo Instruktorów ZHR (azymut.zhr.pl)
Partner wydania: Składnica Harcerska Siedem Gór (siedemgor.pl)

Zakup przez Allegro

Wydanie 1

ISBN 978-83-955329-8-6
Fundacja Jakobstaf! Warszawa 2021
Oprawa zintegrowana, lakier matowy, stron 312, 14x21 cm

Przykładowe strony

Kliknij na dowolny obrazek aby wyświetlić galerię.